Pomysł na pracę z danymi ilościowymi wydawał nam się całkiem przyjemny. Oto stanęliśmy przed pokusą benedyktyńskiej pracy, zbierania mnogiej ilości kolejnych "punktów", grupowania ich skrupulatnie w kolejnych tabelach i zestawieniach, w efekcie czego przez chwilę istniało ryzyko, że rzeczywistość objawi się przed nami w sposób nieskończenie obiektywny. W końcu 2+2 jest 4 i inaczej być nie może (tak sądzi X% badanych).
10/27/2012
10/21/2012
Słoneczny Zegar
Najpierw kolorowy, złożony z kilkudziesięciu elementów Zegar Słoneczny został odsłonięty 26 sierpnia 2011 o godzinie 16:00 "W samym środku miasta Kowal", czyli w ogrodzie parafii p.w. św. Urszuli w Kowalu.
etykiety:
kujawsko-pomorskie
10/06/2012
Skansen, Rożen, Stopka
Jadąc do Tucholi minęłam w Stopce przydrożną restaurację - Rożen. Zawróciłam. Okazało się, że ogromny plac obok budynku restauracji zajmują eksponaty: maszyny rolnicze, proste urządzenia, ale też sanie, lokomobila. Na środku stoi chata krajeńska z XIX wieku, którą można nieodpłatnie wynająć dla grupy, dla swoich gości, wycieczki.
Właścicielami wszystkich obiektów są Izabela Höflich oraz Łukasz Spanidis, którzy od 16 lat zbierają eksponaty. Kolekcję rozpoczęli zbierać ich rodzice, teraz przejęli ją oni, jednocześnie prowadząc knajpę. Miejsce można zwiedzać w czasie otwarcia restauracji, ale tak naprawdę non-stop ponieważ eksponaty nie są chowane na noc.
etykiety:
kujawsko-pomorskie,
restauracja,
skansen,
Stopka
Czy wizerunek diabła można utożsamiać z samym diabłem
Z wywiadu internetowego wynikło,
że linki do tekstów o Muzeum Diabła Polskiego pojawiły się na jednej ze stron
satanistów.
Rozumiem zainteresowanie tej grupy
postacią diabła, ale mam też nadzieję, że wyznawcy rozumieją, iż Muzeum Diabła Polskiego "Przedpiekle" - diabłu jako bytowi
poświęcone nie jest i nie powstało dla apoteozy tej postaci, a jedynie przygląda
się zjawisku wizualnych przedstawień diabła w kulturze ludowej i w mniejszym
stopniu w kulturze masowej. Muzeum nie odwołuje się do żadnej religii, nie wspiera
żadnej ideologii. Diabeł jest bogatą postacią kulturową, obrosłą w liczne
wizerunki, legendy, opowieści i jako taki zaistniał w muzeum. Zgromadzona kolekcja
diabłów pokazuje jak postać ta jest wyobrażana, interpretowana, jak funkcjonuje
w świadomości indywidualnie i zbiorowo.
etykiety:
mazowieckie,
Warszawa